Dyson hakkında
James Dyson

'Gerektiği gibi çalışmayan ürünler herkes gibi bizi de hayal kırıklığına uğratır. Tasarım mühendisleri olarak bununla ilgili her şeyi yapıyoruz. Tek amacımız icat ve ilerleme''

Yeni bir fikir tasarımı

Yeni bir fikir

1978'de, James Dyson, elektrik süpürgesinin performansının zamanla azaldığını farketti. Süpürgesinin parçalarını sökünce, toz torbasının tıkandığını ve bunun da emiş gücü kaybına neden olduğunu keşfetti. Fabrikası için ürettiği, boya partüküllerini kuvvetli santrifüj ile havadan ayrıştıran siklon kulesi prensibi elektrikli süpürgelerde de çalışabilir miydi? Hemen işe koyularak, 5 yıl boyunca 5.127 prototip üretti ve dünyanın ilk toz torbasız süpürgesini icat etti.

G-force

G-Force

James Dyson'ın elektrikli süpürgesi ilk kez Japonya'da, yüksek teknolojili ürünlerin anavatanında satılmaya başlandı. G-force, Japonları performansıyla etkiledi ve parça başına 2.000 dolarlık satış rakamıyla kısa zamanda bir statü sembolü oldu. Ayrıca 1991'de Japonya Uluslararası Tasarım Ödülü'nü kazandı.

DC01 elektrikli süpürge

DC01

G-Force'un telifi ile kazandıklarıyla James Dyso, Dyson Ltd.'yi kurdu. 1993'de Cotswolds'da kendi araştırma merkezini ve fabrikasını kurarak ve en küçük toz parçalarını dahi yakalayabilecek bir elektrikli süpürge üzerinde çalışmaya başladı ki bu süpürge sabit %100 emiş gücü sağlayan ilk elektrikli süpürgedir.

Dyson güncel dünya haritası

Günümüzde Dyson

Bugün Dyson makineleri dünya üzerinde 65 ülkede satılmaktadır. Dyson, bir kişiden ve bir fikirden yola çıkarak dünya çapında 1000 mühendise sahip büyük bir teknoloji şirketine dönüştü. Hala da büyümeye devam ediyor.

Dyson mühendisleri

Dyson mühendisleri

İngiltere, Singapur ve Malezya'daki Dyson mühendisleri kendilerini, yeni Dyson makineler icat etmeye ve geliştirmeye adamışlardır. Mühendislerimiz, çeşitli disiplinler arasından seçilmiştir. Sıvı dinamikleri, robot bilim, akustik, ses bilim, elektronik, mikrobiyoloji bu disiplinlerden bazıları. Her biri alanlarında uzman. Hep birlikte çalışarak diğerlerini geride bırakan ve daha üstün özelliklere sahip Dyson makineleri üretirler.

Makineyi kapatmak

Dünya çapında Dyson

Dyson'ın, Malmesbury'den Malezya'ya; Şikago'dan Singapur'a, tüm dünyada uzman ekipleri var. Her biri şirketin başarısında önemli bir rol oynuyor. Geçtiğimiz günlerde Dyson, teknolojisinin en önemli bileşeni Dyson dijital motorun her bir parçasının titiz üretimi için Singapurda bir motor fabrikasına yatırım yaptı.

Dyson office- Mmalmesbury

Araştırma, Tasarım ve Geliştirme

Dyson teknolojilerinin ilk araştırma, tasarım ve geliştirmeleri İngiltere, Malmesbury'deki merkezinde yapılmaktadır.Burada James Dyson ve mühendis ekibi, her geçen gün daha iyi makineleri üretmek için sıkı bir şekilde çalışıyor.

Dyson silindir süpürgenin prototipi

Sadeleştir. Geliştir. Sadeleştir. Geliştir.

Dyson mühendisleri ve bilim insanları fikirlerini tekrar tekrar test ederek, basit hale getirir. Günümüzde, prototip üretme aşaması daha hızlı ve daha detaylı şekilde yapılıyor ancak Dyson mühendisleri mükemmelliğin peşinde oldukları için daha da fazla prototip üretiyorlar.

Dyson materyalleri

Malzeme bilimi

Dyson makineler yapısal bir bütünlüğe sahiptir. Tüm makineler güçlü ve hafiftir. Gelişmiş geometri bilgisi ve çığır açan malzemelerle Dyson mühendisleri, daha az malzeme ile daha güçlü makineler üretir

James Dyson Vakfı

Geleceği tasarlamak: James Dyson Vakfı

Mühendisler dünyanın problem çözücüleridir. Onlara her zaman çok ihtiyacımız var. James Dyson bu yüzden genç insanları bilime, teknolojiye ve mühendisliğe yönlendirme konusunda çok istekli. James Dyson Vakfı, öğrencilere ve öğremenlere burs ve eğitim alma programları ile malzeme bilimini öğreten bir vakıftır.

James Dyson Ödülü- Titan Arm

James Dyson Ödülü

James Dyson Ödülü, Geleceğin mühendislerine ilham kaynağı olmak ve onları global bir platformda ödüllendirmek üzere verilen uluslararası bir ödüldür. Ödül, gençleri tasarım mühendisliğine yönlendirmek ve potansiyellerini değerlendirmelerine imkan veren James Dyson Vakfı tarafından veriir.

;